My Profile

Profile Avatar
sabzmoshaver
*******
*******, ******* *******
*******
******* ******* *******

مشاوره تحصیلی دانشگاه پیام نور توسط سبز مشاور

با تغییر روند پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور و برداشتن آزمون ورودی برای اکثر رشته محل ها در سراسر کشور و رشته های متنوع ، علاقه مندان زیادی متقاضی ثبت نام دانشگاه پیام نور شدند . پذیرش بدون کنکور رشته های دانشگاه پیام نور از مهمترین عواملی می باشد که باعث می شود داوطلبانی که در اندیشه ثبت نام و تحصیل در رشته مورد علاقه شان البته بدون شرکت در هیچ آزمونی هستند به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 97 روی بیاورند . این دسته از داوطلبان می توانند پس از مطالعه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نسب به ثبت نام در رشته محل مورد علاقه خود اقدام نمایند .  

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور بصورت بدون کنکور در دو مرحله و برای ورودی مهر و بهمن ماه صورت می گیرد . زمان ثبت نام برای ورودی مهر دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی مرداد آغاز شده و تا آخر شهریور ماه ادامه خواهد داشت . زمان ثبت نام برای ورودی بهمن ماه مقطع کارشناسی پیوسته از دی ماه تا آخر بهمن ماه می باشد . روند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور به این صورت است که متقاضیان می بایست در مهلت مقرر ، لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور را ملاحظه کرده باشند و پس از انتخاب رشته محل مورد علاقه خود از دفترچه ثبت نام بدون کنکور رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور به سایت سنجش به نشانی Sanjesh.org مراجعه نموده و کارت اعتباری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را خریداری کنند . سپس می توانند با وارد کردن شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده ، وارد مراحل ثبت نام شوند و پس از کامل کردن اطلاعات شخصی و وارد نمودن کد رشته محل مورد تقاضای خود ، ثبت نام خود را تایید نموده و رسید ثبت نام را دریافت نمایند .

فراگیر پیام نور

فراگیر دانشگاه پیام نور نیز شیوه دیگری از پذیرش دانشگاه پیام نور می باشد که فقط مختص این دانشگاه می باشد. ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد صورت می پذیر. 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

برای داوطلبانی که قصد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را دارند معمولا سوالاتی در مورد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مطرح می شود که می توان به سوالاتی از قبیل مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و یا تاثیر معدل و نقل و انتقال و ... مطرح است . مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد.

 پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی شده است . نکته قابل توجه برای متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور آن است که این دسته از داوطلبان پس از ثبت نام نمی توانند در نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور شرکت نمایند پس توصیه می کنیم در زمان ثبت نام و انتخاب رشته به رشته محل انتخابی خود دقت کافی نمایید . شرایط ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور به شرح زیر است :

1- با توجه به اینکه گزینش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی ( معدل دیپلم ) صورت خواهد گرفت ، لذا کلیه متقاضیان ( دیپلمه های نظام قدیم ، نظام جدید و همچنین دیپلمه های فنی حرفه ای و کاردانش که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی ) لازم است معدل کل و یا معدل کتبی خود را به صورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی وارد نمایند . داوطلبان دیپلمه فنی و حرفه ای و یا کار و دانش که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند و فاقد معدل کتبی در دیپلم ، بایستی معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً درج نمایند .

2- داشتن ديپلم كامل نظام قديم متوسطه و يا مدرك پيش دانشگاهی نظام جديد متوسطه و همچنين داشتن مدرك كاردانی ( پيوسته و ناپيوسته ) برای ثبت نام داوطلبان در دوره پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مقطع كارشناسی پيوسته الزاميست .  

3- از آنجایی که پذیرش داوطلبان در صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی ( معدل کتبی دیپلم ) صورت می پذیرد و با توجه به اینکه دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان ( ریاضی، تجربی و انسانی و ... ) متفاوت است لذا چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی که متقاضی آن می شود متفاوت باشد ، درصد اعمال معدل کتبی متفاوت خواهد بود که داوطلبان می توانند در این خصوص جدول ضریب تاثیر معدل در دفترچه راهنمای دوره کارشناسی پیوسته را مطالعه نمایند .

4- داوطلبان لازم است معدل کتبی دیپلم خود را دقیقاً مطابق معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی درج نمایند چرا که در صورت مغایرت اعلامی با معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی از ثبت نام و ادامه تحصیل فرد جلوگیری خواهد شد و قبولی آنها لغو می گردد .

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 97

 در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 97 اکثر رشته هایی که رشته هایی هستند که در زیر گروه ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان قرار دارند ، ارائه می شوند و پذیرش بصورت بدون آزمون دارند مگر رشته محل های پرطرفدار در شهر های بزرگ .

برای مشاوره تحصیلی می توانید به سایت سبز مشاور مراجعه نمایید.

My InBox

My Messages

FromSubjectDateStatus
First Page Previous Page
1
Next Page Last Page
Page size:
select
 0 items in 1 pages
No records to display.